S-25C160A0H-J8T2U3
DigiKey Part Number
1662-S-25C160A0H-J8T2U3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-25C160A0H-J8T2U3
Detailed Description
EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 5 MHz 8-SOP-J
Clock Frequency
5 MHz
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)