ACMS-Q3225-101-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACMS-Q3225-101-T |
Description | CMC 100UH 150MA 2LN 5.1KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.1 kOhms @ 10 MHz 150mA DCR 1.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 150mA |
Manufacturer Abracon LLC | DC Resistance (DCR) (Max) 1.5Ohm |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 2 | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Impedance @ Frequency 5.1 kOhms @ 10 MHz | Height (Max) 0.098" (2.50mm) |
Inductance @ Frequency 100 µH @ 100 kHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |