ACMS-Q3225E-201-T
DigiKey Part Number
535-ACMS-Q3225E-201-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMS-Q3225E-201-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMS-Q3225E-201-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS-Q3225E-201-T
Description
CMC 200UH 70MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 70mA DCR 4Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max)
0.094" (2.40mm)
Inductance @ Frequency
200 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
70mA