ACMS-Q4523F-101-T
DigiKey Part Number
535-ACMS-Q4523F-101-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMS-Q4523F-101-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMS-Q4523F-101-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS-Q4523F-101-T
Description
CMC 100UH 200MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200mA DCR 2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
200mA