ASDDV-33.333MHZ-LC-T3
DigiKey Part Number
535-ASDDV-33.333MHZ-LC-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASDDV-33.333MHZ-LC-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASDDV-33.333MHZ-LC-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDDV-33.333MHZ-LC-T3
Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASDDV-33.333MHZ-LC-T3 Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)