ASG-D-V-A-125.000MHZ
DigiKey Part Number
535-ASG-D-V-A-125.000MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASG-D-V-A-125.000MHZ
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASG-D-V-A-125.000MHZ Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)