ASMPH-0806-2R2M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASMPH-0806-2R2M-T |
Description | FIXED IND 2.2UH 1.2A 110 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Multilayer Inductor 1.2 A 110mOhm 0806 (2016 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASMPH-0806-2R2M-T Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 110mOhm |
Series | Frequency - Self Resonant 50MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0806 (2016 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0806 (2016 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 500mA |