ASPI-2510-100M-T2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-2510-100M-T2 |
Description | FIXED IND 10UH 550MA 712 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 550 mA 712mOhm 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-2510-100M-T2 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 560mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 712mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 2510 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |