CA-DKCA1-152L5-APAJ
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L5-APAJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L5-APAJ
Description
COAX CBL SMA TO SMA 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 5.984" (152.00mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Adam Tech
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
5.984" (152.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz