ATS020020008-SF-7G
DigiKey Part Number
684-ATS020020008-SF-7G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS020020008-SF-7G
Description
HEATSINK 20X20X8MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATS020020008-SF-7G Models
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
0.787" (20.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.787" (20.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.315" (8.00mm)
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
16.98°C/W @ 200 LFM