SLLB510100
DigiKey Part Number
4809-SLLB510100TR-ND - Tape & Reel (TR)
4809-SLLB510100CT-ND - Cut Tape (CT)
4809-SLLB510100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLB510100
Description
SWITCH THUMBWHEEL HALL 10MA 5V
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thumbwheel, 1 - Axis Digital (Mechanical Switch) Output
Category
Current Rating (Amps)
10mA (DC)
Manufacturer
Alps Alpine
Voltage Rating - DC
5 V
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Termination Style
J Lead
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C