AB-3030EH-27F80 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AB-3030EH-27F80 |
Description | LED 3030EH WARM WHT 2700K 3030 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting 3030EH White, Warm 2700K 2.7V 65mA 120° 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lumens/Watt @ Current - Test 199 lm/W |
Mfr | CRI (Color Rendering Index) 80 |
Series | Current - Max 400mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 120° |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Color | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
CCT (K) 2700K | Supplier Device Package 3030 |
Flux @ 25°C, Current - Test 35lm (Typ) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Test 65mA | Height - Seated (Max) 0.034" (0.86mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.7V | Thermal Resistance of Package 8°C/W |