L177SDB25SOL2 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 428
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 832
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 258
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 245
In Stock: 157
In Stock: 320
In Stock: 417
In Stock: 369
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDB25SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDB25SOL2
DigiKey Part Number
L177SDB25SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDB25SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDB25SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C