BTFW14R-3RDA7LF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | BTFW14R-3RDA7LF-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BTFW14R-3RDA7LF |
Description | CONN RCPT 14POS R/A GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 14 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Through Hole, Right Angle Gold |
Datasheet | Datasheet |
Category | Pitch 0.039" (1.00mm) |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Number of Rows 2 |
Series | Mounting Type Through Hole, Right Angle |
Packaging Tray | Features Board Lock |
Part Status Active | Contact Finish Gold |
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts | Height Above Board 0.299" (7.60mm) |