PLB16F0000
PLB16F0000
PLB16F0000
DigiKey Part Number
4306-PLB16F0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLB16F0000
Description
BACKPLANE HOUSING
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Housing for Female Sockets Connector Blue Free Hanging (In-Line) Power
Category
Number of Positions
16
Manufacturer
Amphenol Positronic
Pitch
0.197" (5.00mm)