AD8044ARZ-14-REEL7
DigiKey Part Number
505-AD8044ARZ-14-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD8044ARZ-14-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD8044ARZ-14-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8044ARZ-14-REEL7
Description
IC OPAMP VFB 4 CIRCUIT 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AD8044ARZ-14-REEL7 Models
Category
Voltage - Input Offset
1.4 mV
Mfr
Current - Supply
11.5mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
30 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
3 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12 V
Number of Circuits
4
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
190V/µs
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
160 MHz