ADAU1452WBCPZ150
DigiKey Part Number
505-ADAU1452WBCPZ150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADAU1452WBCPZ150
Description
150 MHZ 32BIT SIGMADSP AUDIO PRO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Sigma Digital Signal Processor (DSP) 147.456MHz 72-LFCSP-VQ (10x10)
EDA/CAD Models
ADAU1452WBCPZ150 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
On-Chip RAM
160kB
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.20V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Sigma
Mounting Type
Surface Mount
Interface
I2C, SPI
Package / Case
72-VFQFN Exposed Pad, CSP
Clock Rate
147.456MHz