LT6200CS6-5#TRM is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Analog Devices Inc.
In Stock: 1,195
Datasheet
Buffer Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-6
TSOT-23-6
LT6200CS6-5#TRM
DigiKey Part Number
LT6200CS6-5#TRMTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT6200CS6-5#TRMCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6200CS6-5#TRM
Description
IC OPAMP R-R I/O 800MHZ SOT-23-6
EDA/CAD Models
LT6200CS6-5#TRM Models
Category
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Mfr
Current - Supply
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Current - Output / Channel
90 mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Slew Rate
250V/µs
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
800 MHz