LT6200CS8-5#TRPBF
DigiKey Part Number
LT6200CS8-5#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6200CS8-5#TRPBF
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SO
EDA/CAD Models
LT6200CS8-5#TRPBF Models
Category
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Mfr
Current - Supply
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel
90 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Slew Rate
250V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
800 MHz