Q14P1CXXHR24E
DigiKey Part Number
679-3695-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P1CXXHR24E
Description
LED PNL IND RED DIFF QUICK CON
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Voltage
24V
Current
20mA
Packaging
Tray
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
2800mcd
Lamp Color
Red
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)