Q14P7CZZRYG02E
DigiKey Part Number
679-Q14P7CZZRYG02E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P7CZZRYG02E
Description
LED PNL IND GRN/RED/YW DIF 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 1.8V ~ 3.3V 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
10mm, T-3 1/8
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
50mcd Green, 60mcd Red, 50mcd Yellow
Lamp Color
Green, Red, Yellow
Viewing Angle
100°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
1.8V ~ 3.3V