Q8F1BXXG24E
DigiKey Part Number
679-1521-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F1BXXG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
8mcd
Lamp Color
Green
Viewing Angle
100°
Lens Color
Green
Termination Style
Solder Lug
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V