ACOV-SUB-37NB14
DigiKey Part Number
AE11446-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-37NB14
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG GRAY
Detailed Description
37 Position Hinged Backshell Connector Gray 180° Unshielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-37NB14 Models
Color
Gray
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos