FLP25-10.0
DigiKey Part Number
492-1543-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLP25-10.0
Description
FLEXIBLE LIGHT PIPE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Flexible 10" (254mm) Board/Panel Mount, Press Fit
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FLP25-10.0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Flexible 10" (254mm)
Series
Mounting Type
Board/Panel Mount, Press Fit
Packaging
Bag
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Lens Size
6.9mm