BOS1211AQR
DigiKey Part Number
2158-BOS1211AQRTR-ND - Tape & Reel (TR)
2158-BOS1211AQRCT-ND - Cut Tape (CT)
2158-BOS1211AQRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BOS1211AQR
Description
IC MTR DRV PIEZO 9V-16V 24-VFQFN
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Motor Driver Power MOSFET SPI 24-QFN (4x4)
Category
Voltage - Supply
9V ~ 16V
Manufacturer
Boreas Technologies
Voltage - Load
120V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)