3329H-99-502LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 1,374
Datasheet
In Stock: 195
In Stock: 538
TT Electronics/BI
TT Electronics/BI
5 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3329H-99-502LF
DigiKey Part Number
3329H-99-502LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329H-99-502LF
Description
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
5 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%