4308M-102-222 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
2.2k Ohm ±2% 400mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
4308M-102-222
DigiKey Part Number
4308M-102-222-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4308M-102-222
Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP
Detailed Description
EDA/CAD Models
4308M-102-222 Models
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
400mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C