4608H-102-222LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
2.2k Ohm ±2% 500mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
4608H-102-222LF
DigiKey Part Number
4608H-102-222LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608H-102-222LF
Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
4608H-102-222LF Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Power Per Element
500mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.350" (8.89mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C