4608X-102-221LF
DigiKey Part Number
4608X-2-221LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608X-102-221LF
Description
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4608X-102-221LF Models
Category
Power Per Element
300mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
8-SIP
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
8-SIP
Resistance (Ohms)
220
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)