CVH252009-1R5M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CVH252009-1R5M |
Description | FIXED IND 1.5UH 1.5A 70 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Multilayer Inductor 1.5 A 70mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CVH252009-1R5M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 70mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 50MHz |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Inductance | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |