SMCJ22CA
DigiKey Part Number
SMCJ22CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ22CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ22CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 42.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
SMCJ22CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V