SRF4532TA-601Y
DigiKey Part Number
118-SRF4532TA-601YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4532TA-601YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4532TA-601YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532TA-601Y
Description
CMC 1.7UH 600 OHM 2.5A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.7 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz 2.5A DCR 60mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
1.7 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2.5A