SRP5030TA-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5030TA-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 5.5A 35 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.5 A 35mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP5030TA-2R2M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 35mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 15 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 36MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 9A | Base Product Number |