WS2M33R0J
DigiKey Part Number
WS2M33R0JCT-ND - Cut Tape (CT)
WS2M33R0JTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WS2M33R0J
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
WS2M33R0J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.453" L (5.00mm x 11.50mm)