1SMC75CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1SMC75CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-1SMC75CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-1SMC75CATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SMC75CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V