TND14SV621KTLBPAA0
DigiKey Part Number
565-TND14SV621KTLBPAA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
565-TND14SV621KTLBPAA0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TND14SV621KTLBPAA0
Description
VARISTOR 620V 5KA DISC 14MM
Customer Reference
Detailed Description
620 V 5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Category
Current - Surge
5 kA
Manufacturer
Chemi-Con
Energy
136J
Series
Number of Circuits
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Capacitance @ Frequency
330 pF @ 1 kHz
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum AC Volts
385 V
Grade
Automotive
Maximum DC Volts
505 V
Qualification
AEC-Q200
Varistor Voltage (Min)
558 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Typ)
620 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max)
682 V