EY1J681MP51225E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EY1J681MP51225E |
Description | CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL TH |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 µF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C |
Mfr | Applications |
Series | Ripple Current @ Low Frequency 1.1 A @ 120 Hz |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Ripple Current @ High Frequency 2.2 A @ 100 kHz |
Part Status Active | Impedance 43 mOhms |
Capacitance | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm) |
Voltage - Rated 63 V | Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm) |
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C | Mounting Type |
Operating Temperature -55°C ~ 105°C | Package / Case Radial, Can |