TRG30R120V-01E03-GY-BK VI
DigiKey Part Number
2034-TRG30R120V-01E03-GY-BKVI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRG30R120V-01E03-GY-BK VI
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Manufacturer
Cincon Electronics Co. LTD
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
70.9" (1.80m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.24" L x 2.27" W x 1.32" H (57.0mm x 57.6mm x 33.5mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
Current - Output (Max)
2.5A
Standard Number
Power (Watts)
30 W