11047-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN160B-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 50'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Black 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C