11047-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN160L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Blue 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C