11047-24-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN160GY-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-24-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG GRN/YEL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Green, Yellow 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C