1332-26-1-0500-004-1-TS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 8
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 657
Datasheet
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Red 300V 500.0' (152.4m)
1332-26-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-26-1-0500-004-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-26-1-0500-004-1-TS
Description
WIRE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.045" (1.14mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C