1332-26-1-0500-008-1-S
DigiKey Part Number
1175-1332-26-1-0500-008-1-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-26-1-0500-008-1-S
Description
UL1332, FEP INSULATED HOOK-UP WI
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Orange 300V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.045" (1.14mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C