CPCF3222-100M
DigiKey Part Number
4044-CPCF3222-100M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCF3222-100M
Description
FIXED IND 10UH 34.2A 2.08 MOHM
Detailed Description
10 µH Shielded Wirewound Inductor 34.2 A 2.08mOhm Max Vertical, 3 PC Pin
EDA/CAD Models
CPCF3222-100M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
44.5A
DC Resistance (DCR)
2.08mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Vertical, 3 PC Pin
Inductance
Size / Dimension
1.268" L x 0.886" W (32.20mm x 22.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.181" (30.00mm)