CPDX1515A-4R7MC
DigiKey Part Number
4044-CPDX1515A-4R7MC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDX1515A-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 21A 4 MOHM TH
Detailed Description
4.7 µH Shielded Wirewound Inductor 21 A 4mOhm Max Vertical, 2 PC Pin
Category
Current - Saturation (Isat)
44.3A
DC Resistance (DCR)
4mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Supplier Device Package
1515
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.610" L x 0.602" W (15.50mm x 15.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)