CSAB0420-R22M
DigiKey Part Number
4044-CSAB0420-R22MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAB0420-R22MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAB0420-R22MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAB0420-R22M
Description
FIXED IND 0.22UH 11.7A 6.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µH Shielded Molded Inductor 11.7 A 6.6mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSAB0420-R22M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
6.6mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Features
Molded Inductors, Molding Power Choke
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
18A