CSAB0530-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB0530-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 4.1A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 4.1 A 60mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB0530-4R7M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD |
Inductance | Supplier Device Package 0530 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.213" L x 0.197" W (5.40mm x 5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 5A |