CSAB0750-220M
DigiKey Part Number
4044-CSAB0750-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAB0750-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAB0750-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAB0750-220M
Description
FIXED IND 22UH 3.2A 106 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 3.2 A 106mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSAB0750-220M Models
DC Resistance (DCR)
106mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Supplier Device Package
0750
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
4A