CSCF2014-150MC
DigiKey Part Number
4044-CSCF2014-150MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSCF2014-150MCCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSCF2014-150MCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSCF2014-150MC
Description
FIXED IND 15UH 14A 8.5 MOHM TH
Detailed Description
15 µH Shielded Wirewound Inductor 14 A 8.5mOhm Max Vertical, 3 PC Pin Mn-Zn Ferrite Low Loss
EDA/CAD Models
CSCF2014-150MC Models
DC Resistance (DCR)
8.5mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.886" L x 0.858" W (22.50mm x 21.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Current - Saturation (Isat)
21A