CSCF2014-330MC
DigiKey Part Number
4044-CSCF2014-330MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSCF2014-330MCCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSCF2014-330MCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSCF2014-330MC
Description
FIXED IND 33UH 12A 11.1 MOHM TH
Detailed Description
33 µH Shielded Wirewound Inductor 12 A 11.1mOhm Max Vertical, 3 PC Pin Mn-Zn Ferrite Low Loss
EDA/CAD Models
CSCF2014-330MC Models
DC Resistance (DCR)
11.1mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.886" L x 0.858" W (22.50mm x 21.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Current - Saturation (Isat)
11A